Keelekümblus: Lihulas külas 21. jaanuar sergei

11.-13.jaanuaril käisid Tammiku Põhikooli õpilased Noortekohtumiste rahastatud projekti „Eesti ja vene rahvakalendri tähtpäevad“ raames Lihula Gümnaasiumi õpilastel külas.

Esimesel päeval toimusid tutvumismängud ning koostöö edendamiseks orienteerumine paarides Lihulas. Õhtul tegid Lihula Gümnaasiumi õpilased esitluse Lihula kohta vene keeles, mille järgnesid rahvamängud ning seltskonnatantsud.

Teisel päeval toimus aktiivsed rühmatööd eesti ja vene rahvakalendri tähtpäevade e-raamatute valmistamine ning ettekandmine. Koos valmistati maitsev lõunasöök, mille järgnes ühine koosistumine. Õhtul külastati kohalik noortemaja.

Viimasel päeval külastasid Tammiku Põhikooli õpilased Lihula Gümnaasiumi tunde. Sellele järgnes sõit Matsalu rahvusparki, kus õpilased Penijõe mõisa RMK külastuskeskuses said teada, miks on Matsalus seitse aastaaega. Sellele järgnes huvitav matk mööda matkarada.

Projekti teine kohtumine toimub veebruari lõpus Kohtla-Järve Tammiku Põhikoolis.

Nelli Kuldmaa

Projektijuht