9. klasside programmi “Minu riik” õppekäik Tallinnas 02. juuni Nelli Kuldmaa

Meie kooli 9.a (klassijuhataja Irina Anissimova) ja 9.b (klassijuhataja Natalja Komarova) käisid 27. mail kodanikuhariduse programmi “Minu riik” raames õppekäigul Tallinnas. Esimeseks sihtpunktiks oli Euroopa Elamuskeskus, kus algul näidati lühifilmi Euroopa Liidu ajaloo ja parlamentaarse demokraatia kohta. See oli 360 kraadi kinosaal, kus tegevus toimus igal seinal.Peale filmi vaatamist täitsid õpilased töölehte, kus oli küsitud palju fakte ja teadmisi Euroopa Liidu kohta.

Sellele järgnes sõit Toompeale Eesti Vabariigi Riigikokku. Kohe alguses said õpilased minna uudistama Riigikogu istungitesaali, seal rääkis giid neile täpsemalt, kuidas riik toimib, millega tegeleb Riigikogu ning muid huvitavaid fakte, mida küsiti järgnevas väikeses viktoriinis. Lõunastada sai Riigikogu kohvikus.

Lisaks Riigikogule said õpilased käia ka Eesti Panga muuseumis ja Lennusadamas. Õpilastega olid kaasas ühiskonnaõpetuse õpetajad Nelli Kuldmaa ja Vadim Guskov.