Kadripäeva tähistamine Tammiku Põhikoolis 30. november Marina Semitševa

Sel aastal tähistati kadripäeva Tammiku Põhikoolis 23. novembril. Algkooli õpilased valmistusid selleks eesti rahvakalendri tähtpäevaks põhjalikult ette. Eesti keele ja kehalise kasvatuse tundides rääkisid algkooli õpetajad lastele kadripäeva ajaloost ja kommetest. Samuti lahendasid õpilased mõistatusi ning mängisid erinevaid traditsioonilisi mänge.

Ühine kadripidu toimus kooli aulas. Algkooli õpilased võtsid aktiivselt osa sellest peost. Koos kadrisantidega mängisid lapsed eesti rahvamänge, laulsid laule, tantsisid ning lahendasid mõistatusi. Kadrisandid ei piirdunud ainult mängimise, laulmise ja tantsimisega - nad jagasid ka rõõmu ning viisid läbi lõbusaid lugemisoskuse kontrollimise tegevusi esimese ja teise klassi õpilastele.

Ürituse lõpus soovisid kadrisandid kõikidele osalejatele õnne ja tervist ning lubasid tulla järgmisel aastal uuesti.