Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi tervitus õpetajate päeva puhul 05. oktoober sergei

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps soovib kõikidele õpetajatele kaunist ja meeldejäävat õpetajate päeva: "Aitäh hoolivuse eest, mida endas kannate ja õpilastele edasi annate! Aitäh selle eest, et meie lapsed on hoitud ja õpetatud."

Ministri pöördumine täismahus:

Head õpetajad!

Tänane päev kuulub teile, see on teie pidupäev!

Täna annavad paljudes koolides tunde kooli kõige vanemad õpilased, peatsed koolilõpetajad.

Te olete olnud nende innustajad ja inspireerijad, eeskujud ja eestvedajad.

Te olete andnud neile teadmisi ja tarkust, pakkunud lohutust ja lootust.

Olete olnud osalised nende eduelamustes ja rõõmuhetkedes.

See kõik jätkub jälle esmaspäeval, kui algab uus koolinädal. Täna on aga teistsugune päev.

Püüdke täna tunda rõõmu koolist teisel viisil, nautige õpilaseks kehastudes veidi suuremat priiust ja lubage endale ka mõni vallatus.

Tõsi, selles traditsioonilises rollivahetuses võib lisaks mängulustile olla ka lisaväärtus. Sageli oskavad hoopis õpilased õpetajat õpetada, sest ammu on möödas aeg, kui õpetaja jagas klassi ees pelgalt faktiteadmisi. Pigem loob õpetaja võimalusi õppimiseks ja on teenäitajaks teadmiste juurde.

Näiteks digitaalne maailm, kui selle võimalusi targalt tarvitada, lubab üheskoos õpilastega õppetöös uut, põnevat ja avastamisväärset kogeda.

Söandan väita, et alanud kooliaastast saab ajalooline tähis Eesti haridusloos, mida tulevikus meenutatakse digiõpikute ajastu algusena meie koolides.

Just tänasel õpetajate päeval tutvustasime Tallinna Südalinna Koolis uusi digiõpikuid ja muud digitaalset õppevara, mida saab täiesti tasuta põhikooli õppekava täitmiseks kasutada.

Selleks, et teie igapäevane töö oleks hõlpsam, õpilastel koolikott kergem ja õppetöö veel põnevam ning Eesti hariduse edulugu veelgi hoogu juurde saaks, soovitan väga nendega tutvust teha.

Armsad õpetajad, olete lisaks perekonnale ja sõpradele kõige väärtuslikumad kaasteelised meie noorte elus.

Aitäh hoolivuse eest, mida endas kannate ja õpilastele edasi annate.

Aitäh selle eest, et meie lapsed on hoitud ja õpetatud!

Kaunist ja meeldejäävat õpetajate päeva teile!

Ministri õpetajate päeva tervitusvideo on leitav siit.

Ministri pöördumine täismahus:

Head õpetajad!

Tänane päev kuulub teile, see on teie pidupäev!

Te olete olnud nende innustajad ja inspireerijad, eeskujud ja eestvedajad.

Te olete andnud neile teadmisi ja tarkust, pakkunud lohutust ja lootust.

Olete olnud osalised nende eduelamustes ja rõõmuhetkedes.

Aitäh hoolivuse eest, mida endas kannate ja õpilastele edasi annate.

Aitäh selle eest, et meie lapsed on hoitud ja õpetatud!

Kaunist ja meeldejäävat õpetajate päeva teile!

Ministri õpetajate päeva tervitusvideo on leitav siit.