Uudised

Esseekonkurss "Oled see, mida loed" 09. juuni Nelli Kuldmaa


Raamatukogude aasta raames korraldasid Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit ja Eesti Keelepööre Ida-Viru maakonna õpilastele esseekonkursi "Oled see, mida loed".

08.juunil toimus Tartu Ülikooli Raamatukogus parimate autasustamine. Kokku esitati konkursile 73 esseed 10 Ida-Virumaa koolist. Kõik esitatud tööd olid huvitavad, asjalikud ja innustavad, kuid tänuüritusele kutsuti kõige paremaid. Meie koolist esindas oma tööd 7 õpilast, kellest 5 olid kutsutud tänuüritusele Tatjana Saulits (5.kl) ja Riina Aksjonova (8.kl), keda juhendas Nelli Kuldmaa ning Jesenia Lebedeva (7.kl), Anastassia Kolesnikova (9.kl) ja Artjom Dronov 9.kl, keda juhendas Ludmilla Teperik.

Autasustamisel oli üllatuskülaline, nimelt eesti kirjanik Mika Keränen, kes kinkis parimatele esseede kirjutajatele oma raamatu koos autogrammiga. Tänuüritusele järgnes Ahhaa Teaduskeskuse külastus.

Esseekonkursi eesmärk oli tähistada raamatukogude aastat, võimaldades õpilastel avaldada oma mõtteid nii raamatukogust, raamatutest kui lugemisest üldse. Konkursil võisid osaleda kõikide Ida-Virumaa üldhariduskoolide II ja III kooliastme õpilased.

Esseekonkursi läbiviimist toetas Haridus- ja Teadusministeerium. Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit on ministeeriumi strateegiline partner aastatel 2022-2024.

Raamatukogude aasta raames korraldasid Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit ja Eesti Keelepööre Ida-Viru maakonna õpilastele esseekonkursi "Oled see, mida loed".

08.juunil toimus Tartu Ülikooli Raamatukogus parimate autasustamine. Kokku esitati konkursile 73 esseed 10 Ida-Virumaa koolist. Kõik esitatud tööd olid huvitavad, asjalikud ja innustavad, kuid tänuüritusele kutsuti kõige paremaid. Meie koolist esindas oma tööd 7 õpilast, kellest 5 olid kutsutud tänuüritusele Tatjana Saulits (5.kl) ja Riina Aksjonova (8.kl), keda juhendas Nelli Kuldmaa ning Jesenia Lebedeva (7.kl), Anastassia Kolesnikova (9.kl) ja Artjom Dronov 9.kl, keda juhendas Ludmilla Teperik.

Autasustamisel oli üllatuskülaline, nimelt eesti kirjanik Mika Keränen, kes kinkis parimatele esseede kirjutajatele oma raamatu koos autogrammiga. Tänuüritusele järgnes Ahhaa Teaduskeskuse külastus.

Esseekonkursi eesmärk oli tähistada raamatukogude aastat, võimaldades õpilastel avaldada oma mõtteid nii raamatukogust, raamatutest kui lugemisest üldse. Konkursil võisid osaleda kõikide Ida-Virumaa üldhariduskoolide II ja III kooliastme õpilased.

Esseekonkursi läbiviimist toetas Haridus- ja Teadusministeerium. Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit on ministeeriumi strateegiline partner aastatel 2022-2024.