Uudised

Emakeele sünnipäev on tähistatud! 20. märts sergei


14. märtsil, Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, tähistas kogu Eesti emakeelepäeva. Tammiku Põhikoolis toimusid ka mitmesugused üritused, pühendatud emakeele sünnipäevale, nende seas olid interaktiivne mäng-viktoriin “Kuldvillak”  ja etteütlus.

Eesti keele tundides meie õpilased mängisid Kuldvillakut. “Kuldvillak” meeldis kõigile, oli põnv ja meeldejääv. Selles interaktiivses võistlusmängus, mis oli pühendatud emakeelepäevale, olid viie valdkonna teemad viies erinevas raskusastmes (punktiväärtusega 100 - 500 punkti).

Kategooriad: 1. Vanasõnad ja mõstatused; 2. Eesti sümbolid; 3. Ajalugu; 4. Inimesed; 5. Vari.  

Sel aastal kirjutasid meie õpilased alates 4. klassist kuni 9. klassini etteütlust eesti keeles. Kõik said oma eesti keele oskust kontrollida. Kõigil õpilastel oli võimalus ennast proovile panna etteütluse kirjutamisel ja lõpuks on selgunud parimad etteütluse kirjutajad igas paralleelis.

Tänu kõikidele meie kooli eesti keele õpetajatele, kes toetasid seda algatust ja julgustasid oma õpilasi osalema, selle toreda päeva tähistamine õnnestus.

Täname kõiki aktiivse osalemise eest!

 

Oksana Petrova

eesti keele aineketsiooni juhataja

14. märtsil, Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, tähistas kogu Eesti emakeelepäeva. Tammiku Põhikoolis toimusid ka mitmesugused üritused, pühendatud emakeele sünnipäevale, nende seas olid interaktiivne mäng-viktoriin “Kuldvillak”  ja etteütlus.

Eesti keele tundides meie õpilased mängisid Kuldvillakut. “Kuldvillak” meeldis kõigile, oli põnv ja meeldejääv. Selles interaktiivses võistlusmängus, mis oli pühendatud emakeelepäevale, olid viie valdkonna teemad viies erinevas raskusastmes (punktiväärtusega 100 - 500 punkti).

Kategooriad: 1. Vanasõnad ja mõstatused; 2. Eesti sümbolid; 3. Ajalugu; 4. Inimesed; 5. Vari.  

Sel aastal kirjutasid meie õpilased alates 4. klassist kuni 9. klassini etteütlust eesti keeles. Kõik said oma eesti keele oskust kontrollida. Kõigil õpilastel oli võimalus ennast proovile panna etteütluse kirjutamisel ja lõpuks on selgunud parimad etteütluse kirjutajad igas paralleelis.

Tänu kõikidele meie kooli eesti keele õpetajatele, kes toetasid seda algatust ja julgustasid oma õpilasi osalema, selle toreda päeva tähistamine õnnestus.

Täname kõiki aktiivse osalemise eest!

 

Oksana Petrova

eesti keele aineketsiooni juhataja