„Ära ole siga“ 05. mai Nelli Kuldmaa

Kevadvaheajal (23.04-27.04.2022) kohtusid 24 noort Pärnu Rääma Põhikoolist (noortejuhid Jane Liiv ja Mart Kimmel), Narva Kesklinna Gümnaasiumist (noortejuht Vladimir Žavoronkov) ja Kohtla-Järve Tammiku Põhikoolist (noortejuht Nelli Kuldmaa) noortekohtumiste projekti „Ära ole siga“ raames Ida-Virumaal.

Esimese noortekohtumise peateemaks oli “Kuidas tõsta noorte teadlikkust taaskasutusest?, et esmalt selgeks teha, mis on taaskasutus ning kuidas me seda igaüks saame igapäevaselt teha. Kohtumise raames arutlesid noored säästlikkusest ning keskkonnasõbralikkust eluviisist. Suured tänud Humana Eesti infojuhile Mari-Helene Kaberile, kes projekti ”Pluus on minu pakend” raames rääkis noortele riiete keskkonnamõjust ning nende uuele ringile suunamisest.

Noored arutasid, miks prügi üldse maha visatakse, mida saab teha kool ja linn, et tekkinud olukorda parandada. Samuti mõtlesid ise välja märke, mis tuletaksid inimestele meelde, et prügi ei tohi maha visata.

Projekti teine kohtumine toimub juunikuus Kihnu saarel.

Rohkem infot ja pilte projektist noorte blogis https://meiehuvid.weebly.com/kohtumine-ida-virumaal.html

Noortekohtumise projekti elluviimist toetas Haridus- ja Noorteamet.

Nelli Kuldmaa

Noortekohtumise projektijuht

Projekti teine kohtumine toimub juunikuus Kihnu saarel.

Noortekohtumise projekti elluviimist toetas Haridus- ja Noorteamet.

Nelli Kuldmaa

Noortekohtumise projektijuht