Keeleprojektid
2016
Pealkiri: Keelekümbluslaager "Kohtla-Järve - 70"
Kuupäev: 06.06.2016-10.06.2016
Partnerid: Kohtla-Järve Maleva Põhikool
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Projektis püstitatud eesmärgid toetada Kohtla-Järve linna õpilaste eesti keele omandamist erinevate emakeega noorte vahel kooliväliste tegevuste kaudu ning kaasa aidata õppijatele eestikeelse keskkonnaga kohaneda ja osata igapäevastes elusituatsioonides toime tulla olid projekti raames saavutatud.
https://www.youtube.com/watch?v=Js73tB-sP1c
2017
Pealkiri: Keelekümbluslaager "Läänemeri - meie kodumeri"
Kuupäev: 07.06.2017-11.06.2017
Partnerid: Palupera Põhikool (Valgamaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Projekti raames korraldati 5-päevane keeleprojektlaager „Läänemeri – meie kodumeri“ ajavahemikus Saunjas Silma õpikojas, kus Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli eesti keelt mitte emakeelena kõnelevad õpilased ja Palupera Põhikooli eesti keelt emakeelena kõnelevate noorte omavaheline koostöö laagri vormis, kus projekti rõhuasetus on pandud eesti keelt mitte emaakelena kõnelevate õpilastele, kes riikliku õppekava kõrval omandab riigikeelt mitteformaalsetes tingimustes.
Lisainfo: https://tpkprojektid.weebly.com/2017-laumlaumlnemeri---meie-kodumeri
Pealkiri: Keeleprojekt
Kuupäev:
07.06.2017-11.06.2017
01.04.2017-04.11.2017
Partnerid: Salme Põhikool (Saaremaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Käesoleva projekti sisuks oli pakkuda suhtlemis- ja õppimisvõimalust vene ja eesti keelt emakeelena kõnelevatele lastele, toetamaks õpioskuste kinnistamist ja avardamaks silmaringi.
Projektis osalesid Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli ja Saaremaa Salme Põhikooli kolmanda kooliastme õpilased, kes on eelnevalt alustanud juba võõrkeeleõpet: vene keelt võõrkeelena ja eesti keelt teise keelena. Projekti tegevuste kaudu oli õpilastel võimalus kinnistada koolitunnis saadud teadmisi, vahetult suhelda erinevate keelekandjatega, arendada oma kuulamis- ja rääkimisoskust, saada uusi praktilisi teadmisi eesti loodusest, ajaloost, rahvakultuurist, traditsioonidest, arendada loovust, fantaasiat ja kujutlusvõimet, soetada uusi sõpru ning külastada kodukohast erineva kultuuriga piirkonda.
2018
Pealkiri: Mitmepalgeline Läänemeri
Kuupäev: 13.06.2018 - 17.06.2018
Partnerid: Palupera Põhikool (Valgamaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Projekti raames korraldati 5-päevane keeleprojektlaager „Mitmepalgeline Läänemeri“ Saunjas Silmaõpi Kojas, kus toimus Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli eesti keelt mitte emakeelena kõnelevate õpilaste ja eesti keelt emakeelena kõnelevate noorte omavaheline koostöö laager, kus projekti rõhuasetus oli pandud eesti keelt mitte emakeelena kõnelevate õpilastele, kes riikliku õppekava kõrval omandab noor riigikeelt mitteformaalsetes tingimustes.
Pealkiri: Koos sõbraga vanale Liivimaale
Kuupäev: 13.06.2018 -17.06.2018
Partnerid: Palupera Põhikooli (Valgamaa), Kolga-Jaani Põhikool (Viljandimaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Kohtumine sõpradega on alati tore sündmus ning Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli, Tartumaa Palupera Põhikooli ja Kolga-Jaani Põhikooli 6. klasside õpilased kohtusid Põltsamaal, endisel Liivimaal.
Keeleprojektlaager toimus väga kaunis Põltsamaa linnas Alevivanema Carl Schmidti majas. Päevad olid tegusad ja põnevad. Õhtuti toimusid päevikute esitlused (vastati konkreetsetele küsimustele, nimetati uusi sõnu nii eesti kui ka vene keeles ja illustreeriti oma päevikut), olid ühistegevused ja sportlikud mängud, hommikuti toimusid hommikuringid ja võimlemine, mida viisid läbi laagris osalejad ise.
https://tpkprojektid.weebly.com/2018-koos-sotildebraga-vanale-liivimaale.html
Pealkiri: Metsik loodus: ohud ja võimalused
Kuupäevad: 06.08.2018-10.08.2018 Alutaguse vallas
Partnerid: Iisaku Gümnaasiumi Õpilasesindus (Ida-Virumaa), Kehra noored (Harjumaa)
Rahastus: SA Archimedes, Noortekohtumised
Projekti eesmärk oli tekitada projektis osalevates noortes huvi looduse ja looduses liikumise vastu ning anda projektis osalevatele noortele oskusi ja teadmisi toimetulekuks looduskeskkonnas. Projekti käigus tutvustati noortele nii eesti kui ka vene kultuuri. Võrreldes varasemaga olid projektis osalevad noored pärast projekti lõppu enam huvitunud loodusest ja looduskeskkonnas toimuvast. Pärast projekti lõppemist olid projektis osalevad noored omandanud uusi teadmisi Eesti looduses kasvavatest taimedest ning on omandanud oskused hädaolukorras looduskeskkonnas ellu jäämiseks.
2019
Projekt: Ajarännak: rahvuslikust liikumisest iseseisvumiseni
Kuupäev: 01.04.2019 - 31.07.2019
Rahastus: Innove SA
Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas aasta 2019 eesti keele aastaks. Igal kuul on oma nimetus. Juuli on näiteks laulupeokuu ja seotud Eesti laulupeo 150. aastapäevaga. Kõik tegevused on tihedalt seotud juubeli aastaga. "Nii nagu meile on kallid meie emad ja isad, on meile kallid ka meie isamaa ja emakeel. Eesti laulupidu on sündinud armastusest meie maa ja keele vastu. Selle armastuse läbi sai maarahvast eesti rahvas ja maast sai Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme me oma emakeelt ja isamaad, et võiksime neid pärandada oma lastele ja kesta igaviku tuultes igavesti» (Peeter Perens) https://2019.laulupidu.ee/laulupidu/
Projekti tegevused teostatakse järgmistes linnades:
Tartu – siin sai alguse Eesti laulupeo pikaajaline traditsioon.
Pärnu – J.V. Jannseni ja L.Koidula linn.
Jõhvi - Vanem Eesti laulupidu.
Külastati muuseume: Eesti Rahva Muuseum, Kukruse Polaarmõis, Pärnu Muuseum
Projekt on tihedalt seotud kodumaakonna Ida-Virumaa ajalooga. Seepärast algab ja lõpeb projekt Jõhvis. Algus on kavandatud Jõhvi Mihkli kiriku juures “Mälestusküünla süütamisest”, kus toimuski 1865.a. Alutaguse laulupidu, mis omakorda oli oluliseks algusetapiks Eesti üldlaulupidude traditsiooni kujunemisel, lõpeb tegevuspäevaga "Minu arm" Jõhvi Mihkli kirikus linnaelanike jaoks, koostöö partneriks on Jõhvi muuseumi Selts.
2019. aasta oli vaheldusrikas ajalooliste sündmuste poolest ja projekt oli nendega tihedalt seotud: eesti keele kui riigikeele 100. aastapäev, Jannsen 200, Eesti lipu 135. aastapäev, tuletulemise traditsioon 50-aastane, 150 aastat esimesest laulupeost
Partnerid: Jõhvi Vene Põhikool ja Sillamäe Vanalinna kool
Veebileht: https://ajarannak.weebly.com/
Pealkiri: Huvid reaalsesse ellu
Kuupäevad:
20.04.2019-24.04.2019 Nõva koolis
17.06.2019-21.06.2019 Kihnu saarel
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Nõva kool (Läänemaa)
Rahastus: SA Archimedes, Noortekohtumised
Info: https://meiehuvid.weebly.com/
Projekti eesmärk oli vähendada projektis osalevates noortes läbi hobide reaalsesse ellu toomisega nutiseadmete liigkasutamist. Soovime anda projektis osalevatele noortele oskusi ja teadmisi erinevates huvialades.
Pealkiri: Kalevipoeg kutsub eesti keelt õppima
02.09.2019 - 30.11.2019
Rahastus: Innove SA
Külastame muuseume: Iisaku Kihelkonna Muuseum, Jõhvi Mihkli kiriku Muuseum, Purtse Kindlus, Eesti Ajaloomuuseum
Avastasime enda jaoks Ida-Virumaa järgmised vaatamisväärsused: Kuremäe klooster, Kivinõmme, Kalevipoja haud, Kurtna järvestik, Purtse Hiiemägi.
Eesti keele aasta 2019 raames luuakse ainetevaheliseks lõiminguks (eesti keel, ajalugu, kirjandus, loodusõpetus) sobiv õpikeskkond, mis mõjutab väärtushinnanguid ja käitumist läbi Kalevipoja kujundi. Toimub eesti keele õpe kodumaa tundma õppimiseks läbi müütide ning legendide, mis on seotud Kreutzwaldi eeposega „Kalevipoeg“. Õpilased hakkavad väärtustama oma kultuuri, omandavad IT vahendite kasutamise.
Partnerid: Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool
Veebileht: https://kalevipoeg-innove.weebly.com/
2020
Pealkiri: Eesti ja vene rahvakalendri tähtpäevad
Kuupäevad:
11.01.2020-13.01.2020 Lihulas
27.02.2020-29.02.2020 Kohtla-Järvel
Partnerid: Lihula Gümnaasium (Pärnumaa)
Rahastus: SA Archimedes, Noortekohtumised
Kuna võõrkeele tunnis puudutatakse antud teemat väga vähe tahame tutvuda kahe erineva kultuuri rahvakalendri tähtpäevadega, Millised on tähtpäevade tähistamise traditsioonid, kombed. Läbi praktilise tegevuse tutvume teise kultuuri ühe rahvustoiduga. Kuna geograafiliselt oleme naaberriigid ja ajalooliselt oleme olnud palju mõjutatud tahame välja selgitada: kas meil on midagi ühist? Millised on erinevused?
Projekti käigus valmib kuus e-raamatut „Eesti ja Vene rahvakalendri tähtpäevad”, mida saab edaspidi kasutada nii vene kui ka eesti koolides võõrkeele ainetundide raames. Kuna need on õpilaste poolt valmistatud, tõstab see raamatute väärtust veelgi.
Info: https://tammiku.edu.ee/et/uudised/lihulas-kulas
Pealkiri: Keskaegsed lossid kutsuvad eesti keelt õppima
Kuupäevad: 03.02.2020 - 02.09.2020
Partnerid: Sillamäe Vanalinna Kool, Jõhvi Vene Põhikool
Rahastus: Innove SA
Õppides keelt oma kodukoha ja Eesti ajaloo kaudu, uurides ajaloolisi sündmusi, legende ja kohti, omandavad õpilased kultuuriruumis orienteerumiseks vajalikke teadmisi oma kodukoha minevikust ning kultuuripärandist. Õpilane teab ajaloosündmusi, seostab kodukoha, Eesti ja Euroopa ajalooga ning saab aru, et ajaloosündmusi võib tõlgendada mitmeti ja mõistab eri ajastute kultuuripanust.
Õpilane asetab end minevikus elanud inimese olukorda. Projekti käigus kasutavad õpetajad ja õpilased projekti raames loodud õppematerjale: töölehed, teemasõnastikud, maršruudilehed, ülesanded QR-koodidega. Kasutatakse infotehnoloogiat ja ainetevahelist lõimimist (eesti keel, ajalugu, kirjandus, loodusõpetus).
Külastasime muuseume: Jõhvi Mihkli kiriku Muuseum, Purtse Kindlus, Eesti Ajaloomuuseum, Narva muuseumid
Külastame keskaegseid kindlusi ja losse: Jõhvi Mihkli kirik-kindlus, Purtse kindlus, Rakvere loss, Toolse kindlus, Tallinna kindlus, Narva linnus
Veebileht: https://sherlockholmes-innove.weebly.com/
Pealkiri: Sherlock Holmes kutsub eesti keelt õppima
Kuupäevad: 16.03.2020 - 30.09.2020
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Partner: Sillamäe Vanalinna Kool
Tundub,et Conan Doyli loodud tegelane on ületanud kirjanduse piire ja saanud elavaks isiksuseks, sest tänu Sherlock Holmesile me saame õppida riigikeelt tunniväliste tegevuste kaudu ja õppida tundma Eestimaa erinevaid paiku.
Sherlock Holmesi seiklused on kõige ekraniseeritum kirjandusteos ja lavastus . Kus seda kõike filmiti?" - seda küsimust võib sageli kuulda filmi fännidelt. Sama ülesanne püstitakse kuuendate klasside õpilastele. Filmi"Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni seiklused: Baskerville'ide koer" võtted on ju filmitud Eestis. Filmi tegijatel on õnnestunud asjatundlikult edasi anda Inglismaa atmosfäär. Devonshire maakonda on asendanud Eesti maastikud. Linnastseenid on filmitud Tallinnas. Sherlock Holmes jalutas mööda Pikka ja Hobusepea tänavat.
Külastasime muuseume: Eesti Ajaloomuuseum (Filmimuuseum), Laikmaa muuseum, Haapsalu kindluses, Tartu Ülikooli muuseum
Veebileht: https://sherlockholmes-innove.weebly.com/
Pealkiri: Eesti mõisad kutsuvad eesti keelt õppima
Kuupäevad: 02.09.2020 - 30.11.2020
Partnerid. Sillamäe Vanalinna Kool
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Veebileht: https://xn--misad-innove-rib.weebly.com/
Pealkiri: Eesti pealinnad kutsuvad eesti keelt õppima
Kuupäevad: 02.09.2020 - 30.11.2020
Partner: Jõhvi Vene Põhikool
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Külastame järgmisi pealinnu: kevadpealinn Türi, suvepealinn Pärnu, sügispealinn Narva, talvepealinn Otepää, pealinn Tallinn
Külastasime muuseume: Tallinna Linnamuuseum, Pärnu Linnamuuseum, Eesti Lipu muuseum, Talispordimuuseum, Jakob Hurda tuba, Rukkikrahvi von Berg tuba, Barclay de Tolly mausoleum
Veebileht: https://eestipealinnad-innove.weebly.com/
Pealkiri: Ida-Virumaa pärlid kutsuvad eesti keelt õppima
Projektid: 02.09.2020 - 30.11.2020
Partner: Sillamäe Vanalinna Kool
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Ida-Virumaal on palju tähelepanuväärseid vaatamisväärsusi. Tutvumine nendega on suurepärane võimalus nii oma kodukoha paremini tundma õppimiseks kui ka eesti keele oskust parandamiseks.
Külastasime muuseume: Iisaku Kihelkonna Muuseum, Jõhvi Mihkli kiriku Muuseum, Purtse Kindlus, Eesti Kaevandusmuusem
Veebileht: https://virumaa-innove.weebly.com/
2021
Pealkiri: Mine metsa
21.04-25.04.2021 Ida-Virumaal
17.06-21.06.2021 Prangli saarel
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Nõva Kool (Läänemaa)
Rahastus: Haridus- ja Noorteamet (Noortekohtumised)
Info: https://meiehuvid.weebly.com/mine-metsa.html
Pealkiri: Ära ole siga
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Pärnu Rääma Põhikool (Pärnumaa)
Rahastus: Haridus- ja Noorteamet (Noortekohtumised)
Info: https://meiehuvid.weebly.com/aumlra-ole-siga.html
Pealkiri: Kunst kui emotsioon
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Pärnu Rääma Põhikool (Pärnumaa)
Rahastus: Haridus- ja Noorteamet (Noortekohtumised)
2016
Pealkiri: Keelekümbluslaager "Kohtla-Järve - 70"
Kuupäev: 06.06.2016-10.06.2016
Partnerid: Kohtla-Järve Maleva Põhikool
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Projektis püstitatud eesmärgid toetada Kohtla-Järve linna õpilaste eesti keele omandamist erinevate emakeega noorte vahel kooliväliste tegevuste kaudu ning kaasa aidata õppijatele eestikeelse keskkonnaga kohaneda ja osata igapäevastes elusituatsioonides toime tulla olid projekti raames saavutatud.
https://www.youtube.com/watch?v=Js73tB-sP1c
2017
Pealkiri: Keelekümbluslaager "Läänemeri - meie kodumeri"
Kuupäev: 07.06.2017-11.06.2017
Partnerid: Palupera Põhikool (Valgamaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Projekti raames korraldati 5-päevane keeleprojektlaager „Läänemeri – meie kodumeri“ ajavahemikus Saunjas Silma õpikojas, kus Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli eesti keelt mitte emakeelena kõnelevad õpilased ja Palupera Põhikooli eesti keelt emakeelena kõnelevate noorte omavaheline koostöö laagri vormis, kus projekti rõhuasetus on pandud eesti keelt mitte emaakelena kõnelevate õpilastele, kes riikliku õppekava kõrval omandab riigikeelt mitteformaalsetes tingimustes.
Lisainfo: https://tpkprojektid.weebly.com/2017-laumlaumlnemeri---meie-kodumeri
Pealkiri: Keeleprojekt
Kuupäev:
07.06.2017-11.06.2017
01.04.2017-04.11.2017
Partnerid: Salme Põhikool (Saaremaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Käesoleva projekti sisuks oli pakkuda suhtlemis- ja õppimisvõimalust vene ja eesti keelt emakeelena kõnelevatele lastele, toetamaks õpioskuste kinnistamist ja avardamaks silmaringi.
Projektis osalesid Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli ja Saaremaa Salme Põhikooli kolmanda kooliastme õpilased, kes on eelnevalt alustanud juba võõrkeeleõpet: vene keelt võõrkeelena ja eesti keelt teise keelena. Projekti tegevuste kaudu oli õpilastel võimalus kinnistada koolitunnis saadud teadmisi, vahetult suhelda erinevate keelekandjatega, arendada oma kuulamis- ja rääkimisoskust, saada uusi praktilisi teadmisi eesti loodusest, ajaloost, rahvakultuurist, traditsioonidest, arendada loovust, fantaasiat ja kujutlusvõimet, soetada uusi sõpru ning külastada kodukohast erineva kultuuriga piirkonda.
2018
Pealkiri: Mitmepalgeline Läänemeri
Kuupäev: 13.06.2018 - 17.06.2018
Partnerid: Palupera Põhikool (Valgamaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Projekti raames korraldati 5-päevane keeleprojektlaager „Mitmepalgeline Läänemeri“ Saunjas Silmaõpi Kojas, kus toimus Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli eesti keelt mitte emakeelena kõnelevate õpilaste ja eesti keelt emakeelena kõnelevate noorte omavaheline koostöö laager, kus projekti rõhuasetus oli pandud eesti keelt mitte emakeelena kõnelevate õpilastele, kes riikliku õppekava kõrval omandab noor riigikeelt mitteformaalsetes tingimustes.
Pealkiri: Koos sõbraga vanale Liivimaale
Kuupäev: 13.06.2018 -17.06.2018
Partnerid: Palupera Põhikooli (Valgamaa), Kolga-Jaani Põhikool (Viljandimaa)
Rahastus: Haridus- ja teadusministeerium
Kohtumine sõpradega on alati tore sündmus ning Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli, Tartumaa Palupera Põhikooli ja Kolga-Jaani Põhikooli 6. klasside õpilased kohtusid Põltsamaal, endisel Liivimaal.
Keeleprojektlaager toimus väga kaunis Põltsamaa linnas Alevivanema Carl Schmidti majas. Päevad olid tegusad ja põnevad. Õhtuti toimusid päevikute esitlused (vastati konkreetsetele küsimustele, nimetati uusi sõnu nii eesti kui ka vene keeles ja illustreeriti oma päevikut), olid ühistegevused ja sportlikud mängud, hommikuti toimusid hommikuringid ja võimlemine, mida viisid läbi laagris osalejad ise.
https://tpkprojektid.weebly.com/2018-koos-sotildebraga-vanale-liivimaale.html
Pealkiri: Metsik loodus: ohud ja võimalused
Kuupäevad: 06.08.2018-10.08.2018 Alutaguse vallas
Partnerid: Iisaku Gümnaasiumi Õpilasesindus (Ida-Virumaa), Kehra noored (Harjumaa)
Rahastus: SA Archimedes, Noortekohtumised
Projekti eesmärk oli tekitada projektis osalevates noortes huvi looduse ja looduses liikumise vastu ning anda projektis osalevatele noortele oskusi ja teadmisi toimetulekuks looduskeskkonnas. Projekti käigus tutvustati noortele nii eesti kui ka vene kultuuri. Võrreldes varasemaga olid projektis osalevad noored pärast projekti lõppu enam huvitunud loodusest ja looduskeskkonnas toimuvast. Pärast projekti lõppemist olid projektis osalevad noored omandanud uusi teadmisi Eesti looduses kasvavatest taimedest ning on omandanud oskused hädaolukorras looduskeskkonnas ellu jäämiseks.
2019
Projekt: Ajarännak: rahvuslikust liikumisest iseseisvumiseni
Kuupäev: 01.04.2019 - 31.07.2019
Rahastus: Innove SA
Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas aasta 2019 eesti keele aastaks. Igal kuul on oma nimetus. Juuli on näiteks laulupeokuu ja seotud Eesti laulupeo 150. aastapäevaga. Kõik tegevused on tihedalt seotud juubeli aastaga. "Nii nagu meile on kallid meie emad ja isad, on meile kallid ka meie isamaa ja emakeel. Eesti laulupidu on sündinud armastusest meie maa ja keele vastu. Selle armastuse läbi sai maarahvast eesti rahvas ja maast sai Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme me oma emakeelt ja isamaad, et võiksime neid pärandada oma lastele ja kesta igaviku tuultes igavesti» (Peeter Perens) https://2019.laulupidu.ee/laulupidu/
Projekti tegevused teostatakse järgmistes linnades:
Tartu – siin sai alguse Eesti laulupeo pikaajaline traditsioon.
Pärnu – J.V. Jannseni ja L.Koidula linn.
Jõhvi - Vanem Eesti laulupidu.
Külastati muuseume: Eesti Rahva Muuseum, Kukruse Polaarmõis, Pärnu Muuseum
Projekt on tihedalt seotud kodumaakonna Ida-Virumaa ajalooga. Seepärast algab ja lõpeb projekt Jõhvis. Algus on kavandatud Jõhvi Mihkli kiriku juures “Mälestusküünla süütamisest”, kus toimuski 1865.a. Alutaguse laulupidu, mis omakorda oli oluliseks algusetapiks Eesti üldlaulupidude traditsiooni kujunemisel, lõpeb tegevuspäevaga "Minu arm" Jõhvi Mihkli kirikus linnaelanike jaoks, koostöö partneriks on Jõhvi muuseumi Selts.
2019. aasta oli vaheldusrikas ajalooliste sündmuste poolest ja projekt oli nendega tihedalt seotud: eesti keele kui riigikeele 100. aastapäev, Jannsen 200, Eesti lipu 135. aastapäev, tuletulemise traditsioon 50-aastane, 150 aastat esimesest laulupeost
Partnerid: Jõhvi Vene Põhikool ja Sillamäe Vanalinna kool
Veebileht: https://ajarannak.weebly.com/
Pealkiri: Huvid reaalsesse ellu
Kuupäevad:
20.04.2019-24.04.2019 Nõva koolis
17.06.2019-21.06.2019 Kihnu saarel
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Nõva kool (Läänemaa)
Rahastus: SA Archimedes, Noortekohtumised
Info: https://meiehuvid.weebly.com/
Projekti eesmärk oli vähendada projektis osalevates noortes läbi hobide reaalsesse ellu toomisega nutiseadmete liigkasutamist. Soovime anda projektis osalevatele noortele oskusi ja teadmisi erinevates huvialades.
Pealkiri: Kalevipoeg kutsub eesti keelt õppima
02.09.2019 - 30.11.2019
Rahastus: Innove SA
Külastame muuseume: Iisaku Kihelkonna Muuseum, Jõhvi Mihkli kiriku Muuseum, Purtse Kindlus, Eesti Ajaloomuuseum
Avastasime enda jaoks Ida-Virumaa järgmised vaatamisväärsused: Kuremäe klooster, Kivinõmme, Kalevipoja haud, Kurtna järvestik, Purtse Hiiemägi.
Eesti keele aasta 2019 raames luuakse ainetevaheliseks lõiminguks (eesti keel, ajalugu, kirjandus, loodusõpetus) sobiv õpikeskkond, mis mõjutab väärtushinnanguid ja käitumist läbi Kalevipoja kujundi. Toimub eesti keele õpe kodumaa tundma õppimiseks läbi müütide ning legendide, mis on seotud Kreutzwaldi eeposega „Kalevipoeg“. Õpilased hakkavad väärtustama oma kultuuri, omandavad IT vahendite kasutamise.
Partnerid: Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool
Veebileht: https://kalevipoeg-innove.weebly.com/
2020
Pealkiri: Eesti ja vene rahvakalendri tähtpäevad
Kuupäevad:
11.01.2020-13.01.2020 Lihulas
27.02.2020-29.02.2020 Kohtla-Järvel
Partnerid: Lihula Gümnaasium (Pärnumaa)
Rahastus: SA Archimedes, Noortekohtumised
Kuna võõrkeele tunnis puudutatakse antud teemat väga vähe tahame tutvuda kahe erineva kultuuri rahvakalendri tähtpäevadega, Millised on tähtpäevade tähistamise traditsioonid, kombed. Läbi praktilise tegevuse tutvume teise kultuuri ühe rahvustoiduga. Kuna geograafiliselt oleme naaberriigid ja ajalooliselt oleme olnud palju mõjutatud tahame välja selgitada: kas meil on midagi ühist? Millised on erinevused?
Projekti käigus valmib kuus e-raamatut „Eesti ja Vene rahvakalendri tähtpäevad”, mida saab edaspidi kasutada nii vene kui ka eesti koolides võõrkeele ainetundide raames. Kuna need on õpilaste poolt valmistatud, tõstab see raamatute väärtust veelgi.
Info: https://tammiku.edu.ee/et/uudised/lihulas-kulas
Pealkiri: Keskaegsed lossid kutsuvad eesti keelt õppima
Kuupäevad: 03.02.2020 - 02.09.2020
Partnerid: Sillamäe Vanalinna Kool, Jõhvi Vene Põhikool
Rahastus: Innove SA
Õppides keelt oma kodukoha ja Eesti ajaloo kaudu, uurides ajaloolisi sündmusi, legende ja kohti, omandavad õpilased kultuuriruumis orienteerumiseks vajalikke teadmisi oma kodukoha minevikust ning kultuuripärandist. Õpilane teab ajaloosündmusi, seostab kodukoha, Eesti ja Euroopa ajalooga ning saab aru, et ajaloosündmusi võib tõlgendada mitmeti ja mõistab eri ajastute kultuuripanust.
Õpilane asetab end minevikus elanud inimese olukorda. Projekti käigus kasutavad õpetajad ja õpilased projekti raames loodud õppematerjale: töölehed, teemasõnastikud, maršruudilehed, ülesanded QR-koodidega. Kasutatakse infotehnoloogiat ja ainetevahelist lõimimist (eesti keel, ajalugu, kirjandus, loodusõpetus).
Külastasime muuseume: Jõhvi Mihkli kiriku Muuseum, Purtse Kindlus, Eesti Ajaloomuuseum, Narva muuseumid
Külastame keskaegseid kindlusi ja losse: Jõhvi Mihkli kirik-kindlus, Purtse kindlus, Rakvere loss, Toolse kindlus, Tallinna kindlus, Narva linnus
Veebileht: https://sherlockholmes-innove.weebly.com/
Pealkiri: Sherlock Holmes kutsub eesti keelt õppima
Kuupäevad: 16.03.2020 - 30.09.2020
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Partner: Sillamäe Vanalinna Kool
Tundub,et Conan Doyli loodud tegelane on ületanud kirjanduse piire ja saanud elavaks isiksuseks, sest tänu Sherlock Holmesile me saame õppida riigikeelt tunniväliste tegevuste kaudu ja õppida tundma Eestimaa erinevaid paiku.
Sherlock Holmesi seiklused on kõige ekraniseeritum kirjandusteos ja lavastus . Kus seda kõike filmiti?" - seda küsimust võib sageli kuulda filmi fännidelt. Sama ülesanne püstitakse kuuendate klasside õpilastele. Filmi"Sherlock Holmesi ja doktor Watsoni seiklused: Baskerville'ide koer" võtted on ju filmitud Eestis. Filmi tegijatel on õnnestunud asjatundlikult edasi anda Inglismaa atmosfäär. Devonshire maakonda on asendanud Eesti maastikud. Linnastseenid on filmitud Tallinnas. Sherlock Holmes jalutas mööda Pikka ja Hobusepea tänavat.
Külastasime muuseume: Eesti Ajaloomuuseum (Filmimuuseum), Laikmaa muuseum, Haapsalu kindluses, Tartu Ülikooli muuseum
Veebileht: https://sherlockholmes-innove.weebly.com/
Pealkiri: Eesti mõisad kutsuvad eesti keelt õppima
Kuupäevad: 02.09.2020 - 30.11.2020
Partnerid. Sillamäe Vanalinna Kool
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Veebileht: https://xn--misad-innove-rib.weebly.com/
Pealkiri: Eesti pealinnad kutsuvad eesti keelt õppima
Kuupäevad: 02.09.2020 - 30.11.2020
Partner: Jõhvi Vene Põhikool
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Külastame järgmisi pealinnu: kevadpealinn Türi, suvepealinn Pärnu, sügispealinn Narva, talvepealinn Otepää, pealinn Tallinn
Külastasime muuseume: Tallinna Linnamuuseum, Pärnu Linnamuuseum, Eesti Lipu muuseum, Talispordimuuseum, Jakob Hurda tuba, Rukkikrahvi von Berg tuba, Barclay de Tolly mausoleum
Veebileht: https://eestipealinnad-innove.weebly.com/
Pealkiri: Ida-Virumaa pärlid kutsuvad eesti keelt õppima
Projektid: 02.09.2020 - 30.11.2020
Partner: Sillamäe Vanalinna Kool
Rahastus: Innove SA (Riigi Tugiteenuste Keskus)
Ida-Virumaal on palju tähelepanuväärseid vaatamisväärsusi. Tutvumine nendega on suurepärane võimalus nii oma kodukoha paremini tundma õppimiseks kui ka eesti keele oskust parandamiseks.
Külastasime muuseume: Iisaku Kihelkonna Muuseum, Jõhvi Mihkli kiriku Muuseum, Purtse Kindlus, Eesti Kaevandusmuusem
Veebileht: https://virumaa-innove.weebly.com/
2021
Pealkiri: Mine metsa
21.04-25.04.2021 Ida-Virumaal
17.06-21.06.2021 Prangli saarel
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Nõva Kool (Läänemaa)
Rahastus: Haridus- ja Noorteamet (Noortekohtumised)
Info: https://meiehuvid.weebly.com/mine-metsa.html
Pealkiri: Ära ole siga
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Pärnu Rääma Põhikool (Pärnumaa)
Rahastus: Haridus- ja Noorteamet (Noortekohtumised)
Info: https://meiehuvid.weebly.com/aumlra-ole-siga.html
Pealkiri: Kunst kui emotsioon
Partnerid: Narva Kesklinna Gümnaasium (Ida-Virumaa), Pärnu Rääma Põhikool (Pärnumaa)
Rahastus: Haridus- ja Noorteamet (Noortekohtumised)