Новости

Keelekümblus: Etluskonkurss „Tahan Sulle öelda, Eestimaa …“ 02. ноября sergei


30.10.2018 Kohtla-Järve Kesklinna Põhikoolis toimus Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud ülelinnaline üritus „Tahan Sulle öelda, Eestimaa ...“.  Üritus oli mõeldud vene õppekeelega koolide 9.-ndate klasside õpilastele. Vene emakeelega õpilased pidid kõnelema eesti keeles.  Nende seas esines edukalt Tammiku Põhikooli 8b klassi õpilane Viktoria Iljina õnnitluskõnega ning kaasaelajate rollis olid  Diana Alošenko(8b)  ja Veronika Bõkovskaja (8b). Meie kooli 8. klassi õpilased julgesid osaleda sellel üritusel tänu oma eesti keele õpetajale O. Petrovale, kes innustas ja juhendas õpilasi.

Sellel üritusel osales meie linna 5 kooli. Üritus koosnes kahest osast. Esimeses osas lugesid osalejad oma ettekandeid ja teises osas pidi iga kooli võistkond appi võtma oma fantaasia ja näitama oma loomingulisust. Osalejatel tuli tahvelarvutis iseloomustada kujundlikult Eestimaad, teha talle kingitus juubeli puhul ja soovida midagi edaspidiseks. Meie tüdrukute võistkond sai hääletamisel kahes kategoorias 2 eripreemiat – publiku lemmikud.
Kõik ettekanded olid äärmiselt sisukad ja südantliigutavad ja ka ürituse teine osa oli omanäoline ning paljudele päris uudne. 
Kõik üritusest osavõtjad ja õpetajad, kes juhendasid õpilasi said meened. Etluskonkurss lõppes ühise kringlisöömise ja teejoomisega.

Tänusõnad on Svetlana Slessarenkole tema abi eest.  

 

Hilise keelekümbluse koordinaator

30.10.2018 Kohtla-Järve Kesklinna Põhikoolis toimus Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud ülelinnaline üritus „Tahan Sulle öelda, Eestimaa ...“.  Üritus oli mõeldud vene õppekeelega koolide 9.-ndate klasside õpilastele. Vene emakeelega õpilased pidid kõnelema eesti keeles.  Nende seas esines edukalt Tammiku Põhikooli 8b klassi õpilane Viktoria Iljina õnnitluskõnega ning kaasaelajate rollis olid  Diana Alošenko(8b)  ja Veronika Bõkovskaja (8b). Meie kooli 8. klassi õpilased julgesid osaleda sellel üritusel tänu oma eesti keele õpetajale O. Petrovale, kes innustas ja juhendas õpilasi.

Sellel üritusel osales meie linna 5 kooli. Üritus koosnes kahest osast. Esimeses osas lugesid osalejad oma ettekandeid ja teises osas pidi iga kooli võistkond appi võtma oma fantaasia ja näitama oma loomingulisust. Osalejatel tuli tahvelarvutis iseloomustada kujundlikult Eestimaad, teha talle kingitus juubeli puhul ja soovida midagi edaspidiseks. Meie tüdrukute võistkond sai hääletamisel kahes kategoorias 2 eripreemiat – publiku lemmikud.
Kõik ettekanded olid äärmiselt sisukad ja südantliigutavad ja ka ürituse teine osa oli omanäoline ning paljudele päris uudne. 
Kõik üritusest osavõtjad ja õpetajad, kes juhendasid õpilasi said meened. Etluskonkurss lõppes ühise kringlisöömise ja teejoomisega.

Tänusõnad on Svetlana Slessarenkole tema abi eest.  

 

Hilise keelekümbluse koordinaator