Varajane keeleõpe: Õppekäik Iisakusse 12. апреля Marina Semitševa

11. aprillil külastasid1.a klassi õpilased Iisaku Kihelkonna Muuseumit, kus osalesid haridusprogrammis „Kevadpühad Eesti Rahvakalendris“.

Lapsed tutvusid kevadpühade  kommetega juba muuseumi õues. Lastele räägiti lihavõttejänesest ja lihavõttepühade traditsioonist. Hiljem   õpilased  otsisid muuseumiõuest peidetud mune. Munade otsimise mäng oli väga põnev ja lõbus. Veel lapsed said vaadata, kuidas kasemahla kogutakse.

Muuseumi ruumides tutvusid õpilased teiste kevadpühade kommetega. Lapsed koksisid, koorisid ja kaunistasid mune, mängisid rahvamänge, rääkisid lihavõttepühade sümbolitest ja nippidest.  Näiteks, said lapsed teada, et suurte kapsaste saamiseks keriti vanasti lõngakerasid. Samuti räägiti õpilastele ruumide kaunistamise kombest. Lapsed õppisid  lihavõttemunasid  kaunistama riidetükkide abil. Meisterdamine oli üsna keeruline, kuid tulemus (ilusad lihavõttemunad) rõõmustas kõiki.

Pärast meisterdamist kinnitati keha tee ja munavõisaiaga.

Õppekäik oli teguderohke, õpetlik ja kaasahaarav. Üritus väga meeldis lastele.

Pärast meisterdamist kinnitati keha tee ja munavõisaiaga.

Õppekäik oli teguderohke, õpetlik ja kaasahaarav. Üritus väga meeldis lastele.