Varajane keeleõpe: Eesti keele nädal 18. марта Marina Semitševa

Eesti keele nädala raames ( 14.03 – 18.03.2022) toimus 1.a klassis mitu toredat üritust:

• Ärakirjavõistlus (hinnati õigeid tähekujusid, kirja üldist välimust ning täpset ärakirja).

• Eesti keele tundjate võistlus

• Emakeelepäeva luulekonkurss

14. märtsil 1.a klassi õpilased osalesid ärakirjavõistlusel. Laste ärakirja teemaks oli „Eesti“. Antud ülesanne oli üsna keeruline 1.a klassi õpilaste jaoks. Kuna see oli nende esimene eestikeelse teksti ärakirjutamise kogemus. Valiti 4 parimat kirjutajat.

Eesti keele tundjate võistluse raames selgitati välja õpilased, kes oskavad ristsõna ja mõistatusi lahendada, vastandsõnu leida.

Veel selgitasime välja, kes oskab lugeda nii, et teistel on huvitav kuulata. Iga õpilane valis endale ühe luuletuse ja õppis seda ilmekalt lugema.

18. märtsil tegime kokkuvõtte eesti keele nädala tegemistest. Võitjad said diplomid, aga tublid olid kõik 1.a klassi õpilased.

• Eesti keele tundjate võistlus

• Emakeelepäeva luulekonkurss